Kaptam egy kérdést és mivel több szempontból is van aktualitása a dolognak így úgy gondoltam írok erről. – Hogy-hogy nálad van olyan, hogy vállalsz szüléskísérést úgy, hogy nincs „kötelező” felkészítő előtte?
Nos, ennek több oka is van.
Egyrészt hiszem azt, hogy a dúlai támogatás a felkészülés nélkül is működik. Ott lenni, jelen lenni, segíteni, támaszt adni, „józan észnek lenni”, nem ettől függ. Ahogy egy szülésnél sem lehet tervezni, előre tudni mindent, úgy a kísérésnél is „abból dolgozunk, ami épp van”. Ott és akkor kezelünk, oldunk meg helyzeteket, amikor épp benne vagyunk. – Fun fact: a legelső, már hivatalosan dúlaként kíséresem is pont ilyen volt.
Ahogy egy veszteséget, vagy egy abortuszt sem felkészülés után kísérek, ennél miért lenne „kritérium”?
Másrészt hogy ki mennyire akar készülni, honnan érzi hogy a számára megfelelő mennyiségű és minőségű információt megkaphatja, szintén egyedi.
Van, aki azt érzi, hogy a kórházi felkészítő neki épp elég, vagy mondjuk elmegy egy bábák által tartott felkészítőre, vagy az interneten fellelhető információkat kutatja ki saját maga.
Nos, ez az anya, a család döntése. Nem az enyém. Nem az én életem, én pedig őket támogatni vagyok, a SAJÁT döntéseikben.
Harmadrészt pedig nálam a kísérés díjában benne van két személyes (a család otthonában, Budapesten a For Life Medical Center -ben, vagy Cegléden, a Pálföldi Fejlesztőközpont – ADHD Magyarország-Alapítvány Cegléd -ben), vagy online konzultáció szülés előtt és egy a gyermekágy időszakában. Ezek bármelyikét fel lehet használni egy-egy konkrét témának az átbeszélésere, vagy akár a témákat ömlesztve kibeszélni mindent, ami kérdés-érzés kering a lélekben és a fejekben.
Emellett a 37. héttől 0-24-ben elérhető vagyok a család számára.
Azt gondolom, mindenki önmaga érzi, hogy mennyi és milyen információra van szüksége.
Amennyiben valakinek „csak” szülés körüli támaszra vagy szüksége, annak ugyanúgy itt vagyok. Hálás vagyok, hogy így is bizalmat szavaztok nekem.
–
Eszter